🏞 Uzungöl 🗒 Bugün #anadoludabiryer de Uzungöl’deyiz. Ülkemizin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar Sıradağları'nın birleşim yerinde bulunmaktadır. Sık ormanları ve doğal güzelliği ile özellikle son dönemlerin popüler turizm yeri olan bu bölge yerli ve yabancı turistleri doğasıyla cezbetmektedir. 🏝 Gölün oluşum hikayesi: Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. 📌 Bu bölge aynı zamanda dünyada ılıman bölgede bulunan en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır. 🚘 Trabzon’a olan uzaklığı 99 km, Çaykara'ya ise 19 km olup karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 📍 Çaykara / Trabzon 📷 @muratyanik61 👉🏻 #anadoludabiryer

This entry was posted on 12/01/2019 at 15:45 by @anadoludabiryer . 2 tags, such as #anadoludabiryer and #anadoludabiryer where used on post, 4834 people liked and 44 people left a comment up to now.

Instant Engagement Rate

2.16 /10Percent of the audience who like or comment the posts


🏞 Uzungöl
🗒 Bugün #anadoludabiryer de Uzungöl’deyiz. Ülkemizin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar Sıradağları'nın birleşim yerinde bulunmaktadır. Sık ormanları ve doğal güzelliği ile özellikle son dönemlerin popüler turizm yeri olan bu bölge yerli ve yabancı turistleri doğasıyla cezbetmektedir.
🏝 Gölün oluşum hikayesi: Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir.
📌 Bu bölge aynı zamanda dünyada ılıman bölgede bulunan en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapmaktadır.
🚘 Trabzon’a olan uzaklığı 99 km, Çaykara'ya ise 19 km olup karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.
📍 Çaykara / Trabzon
📷  @muratyanik61
👉🏻 #anadoludabiryer

Comments 44

Likes 4834 (last 100 likes only)